Poté co nám Evropská unie zdražila benzín, elektriku, plyn, cukr a další potraviny i mnoho a mnoho dalšího se nám chystá výrazně zdražit bydlení. Od příštího roku musí být všechny nově postavené rodinné domy nízkoenergetické, to znamená pasivní (velice dobře izolované a malá okna) nebo vytápěná takzvaně obnovitelnými zdroji energie, to znamená pořídit si solární panely nebo tepelná čerpadla na geotermální energii řádově za půl milionu. Přínos pro lidi z toho není skoro žádný, návratnost investic reálně na několik desítek let. Ale pro některé firmy to bude dobrý byznys.
Přitom je jasné že o žádnou ochranu klimatu nejde a nikdy nešlo. Proč je EU proto jaderným elektrárnám, které žádné emise neprodukují? Nebo proč teď uzavřela smlouvu o volném obchodu s Brazílií, která bude znamenat zvýšený dovoz brazilských zemědělských produktů do EU, a tedy zvýšení likvidace deštných pralesů. Přitom by EU byla potravinově zcela soběstačná, kdyby se na polích ze evropské dotace nepěstovala řepka na výrobu biopaliv. Takže v Evropě se pěstuje řepka a z Jižní Ameriky přes půl světa se budou dovážet potraviny, kvůli tomu kácet deštné pralesy nehledě na naftu spotřebovanou při dopravě na tak velkou vzdálenost.

Podobných případů by se daly najít desítky. Je zjevné že EU o ochranu přírody nejde. Vše je jen obrovská zlodějna jak vytáhnout z lidí peníze do kapes úzké skupiny politických podnikatelů

Jak dlouho ještě budeme snášet omezování naší svobody a likvidaci ekonomiky? Jediné řešení je CZEXIT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.