https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/komentar-praha-cina-peking-spoluprace-ekonomika.A191011_125347_ekonomika_rts?utm_source=facebook&utm_medium=sharecd&utm_campaign=desktop

pražský primátor Zdeněk Hřib, tím že se plete do zahraniční politiky, která je podle ústavy záležitostí vlády a prezidenta republiky a rozhodně ne primátorů, udělal obrovské hospodářské škody, zatímco české úřady financovaly v Číně rozsáhlou reklamní kampaň, která k nám měla přilákat čínské turisty a také byla úspěšná, každým rokem sem jezdilo stovky tisíc Číňanů, nyní jich zřejmě výrazně ubyde, což bude ztráta pro pražské hotely, restaurace a desetitisíce lidí, kteří se v Praze živí turistickým ruchem. Kromě toho Číňané, jak upozornil prezident Zeman, pravděpodobně nebudou sponzorovat fotbalovou Slavii https://www.idnes.cz/…vni-liga/slavia-praha-cina-financovani-prezident-milos-zeman.A191010_220711_fotbal_vp2 Sice nejsem fanouškem Slavie, ale to že fotbalový klub přijde o peníze a dostane se do finančních potížích kvůli politickým provokacím ze strany primátora, by mělo naštvat všechny, i ty co fandí jinému klubu, nebo je fotbal vůbec nezajímá.

Zřejmě dojde i k dalším škodám, zejména pro české vývozce, které ekonom Lukáš Kovanda odhadl na 23 miliard Kč za tenhle skandál by měl být Hřib okamžitě odvolán.

Není to pochopitelně jediný exces ze strany Zdeňka Hřiba, jakkoliv nikoho z pražských primátorů od roku 1989 nelze hodnotit pozitivně, myslím že ještě nikdo nebyl tak špatný jako Hřib. V Praze se nic nebuduje, nerozšiřuje se metro, nedělají se ani jiné důležité dopravní stavby, zhoršuje se bytová krize, neboť město místo aby podporovalo developery ve stavbách nových bytů, jim hází klacky pod nohy, už chybí přibližně 40.000 bytů a magistrát s tím nic nedělá. Zdeněk Hřib sice přišel s nápadem zdanit prázdné byty, což v zásadě podle mě není špatný nápad, ale proč nejde sám příkladem? Proč sám už téměř čtyři roky vlastní prázdný dům v Kyjích, o tom případě jsem vás informoval nedávno (například zde v čase 30.00 https://novaplus.nova.cz/porad/televizni-noviny/epizoda/37497-televizni-noviny-23-9-2019 )

Jako právní zástupce bývalého majitele domu jsem s Hřibem jednal pouze prostřednictvím emailu, nikdy jsme se osobně nesešli, avšak i z těchto e-mailů a z výpisu z sms které Hřib psal bývalém majiteli domu, jsem viděl, že tak to arogantní a bezskrupulózní člověk jako Hřib se málokdy vidí. Na bývalého majitele domu, důchodce po několika mrtvicích, dělal těžký psychický nátlak nejprve s cílem donutit ho prodat dům, a posléze připravit ho o vybavení tohoto domu.

Stejně si Zdeněk Hřib počíná i v politice, zde však není poškozen jen jeden člověk ale poškozená je celá Praha, jistě mnozí zaměstnanci hotelů, různí číšníci, servírky, taxikáři, prodejci suvenýrů a další lidé v komunálních volbách v Praze dali hlas Pirátům zde mají výsledek. Na druhou stranu nebylo jasné, že se Piráti budou chovat takhle, Piráti se zdáli jako přijatelná alternativa pro liberální voliče. Já rozhodně nejsem liberál, ale říkal jsem si že je to lepší když lidé budou volit Piráty, než třeba TOP 09, že piráti jsou alespoň menší zlo. Ale o mnoho lepší to není. Tím že se do čela dostali lidi jako je Hřib, je to alespoň v Praze, ještě horší než dříve

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.