článek z 11.4. 2020
O tom u kolika procent lidí, kteří přijdou do kontaktu s koronavirem, propukne nemoc se odhady liší mezi 15 a 70 %
rovněž tak úmrtnost se pohybuje od desetin procenta do dvaceti procent. Čím to je? Protože nikdo neví, ani zdaleka, kolik je nakažených. Nemocní, kteří jsou diagnostikováni jsou totiž jen menší část skutečně nakažených, protože se na celém světě málo testuje, v Itálii Ministerstvo zdravotnictví odhaduje, že počet nakažených je pětkrát až desetkrát vyšší než se oficiálně uvádí
oficiální čísla jsou 147,577 nemocných a 18,849 mrtvých, což je 12,8%, pokud je ale až desetinásobek nakažených tak bude úmrtnost ca. 1,5% a v tom jsou započteni i lidé, kteří fakticky zemřeli třeba na rakovinu, pouze u nich byl zjištěn koronavirus.

Jediná skupina, kde máme naprosto přesné údaje byla výletní loď Diamond Princess
https://cs.wikipedia.org/…ess
podrobnější informace o epidemii v angličtině zde: https://en.wikipedia.org/…ess

Na lodi bylo 3 711 cestujících a posádky, s virem přišel do kontaktu pravděpodobně každý
Z toho se nakazilo 712 lidí, 11 zemřelo, 638 lidí se uzdravilo a ostatní (63) jsou i po dvou měsících dosud nemocní, z toho 8 je těžce nemocných
aktuální údaje z celého světa najdete zde https://ncov2019.live

když to přepočteme na procenta
nakažlivost 19,2%
úmrtnost 1,54%

někteří z těch osmi vážně nemocných ještě bohužel asi zemřou, pokud zemřou dejme tomu tři, bude to 14 mrtvých, což je 2% ze všech nakažených a jen 0,4 % z celé populace.

zajímavá je ovšem statistika pasažérů lodi. Většinou to totiž byli důchodci
Z 3.711 lidí na palubě byla 1.045 posádka s průměrným věkem 36 let, z toho se nakazilo 145 lidí (13,9%)
2.666 bylo cestujících o průměrném věku 69 let, z toho se nakazilo 567 cestujících (21,3%)

To znamená, že úmrtnost v běžné evropské populaci, kde lidí nad 69 let je nějakých 10-15% a nikoliv 50% bude počet nakažených výrazně nižší. Tedy i kdyby se nedělaly vůbec žádná opatření proti šíření koronaviru, a každý člověk se setkal s nositelem viru (to je statisticky nepravděpodobné), nakazí se ca. 15% populace a zemře 0,1-0,2% populace.

Navíc středoevropská populace snáší koronavirus lépe než jihoevropané, nebo Asiaté (na lodi byli hlavně Japonci) Můžeme spekulovat čím to je, jestli tím že naše populace je promořena koronaviry jiných typů, nebo jestli imunitu zvyšuje kalmetizace (očkování proti tuberkulóze) což bylo u nás donedávna povinné, úmrtnost je ve střední a východní Evropě nižší než jinde, tedy úmrtnost u nás , kdyby se žádná opatření nedělala by nebyla vyšší než 0,1%.

Každého lidského života je škoda, ale na druhou stranu musíme brát v úvahu, že oběti koronaviru jsou u nás zatím lidé, kteří zemřeli na něco jiného, koronavirus jim mohl zkrátit život jen o několik měsíců

To znamená že máme vyšší pravděpodobnost, že zahyneme při autonehodě a asi tak stokrát vyšší pravděpodobnost že zemřeme na rakovinu, infarkt nebo mozkovou mrtvici, než na koronavirus. Tedy není žádný důvod k panice, paniku však šíří globální elity, kteří chtějí pod záminkou boje proti epidemii zavést novou totalitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.