V příloze posílám zajímavé statistické údaje o koronaviru, které vycházejí z čínských údajů. Protože ne každý rozumí anglicky, přeložil jsem to do češtiny. Vyplývá z toho, že 81% nakažených má jen lehký průběh (v ČR je to ještě mnohem vyšší procento) a umírají jen lidé, kterým je kolem osmdesáti a kromě koronaviru měli kardiovaskulární choroby, cukrovku, chronické respirační nemoci, abnormálně vysoký krevní tlak, rakovinu, byli po mrvici, či dokonce měli několik těchto nemocí najednou. Tedy by v blízké době zemřeli i bez nákazy koronavirem. Jen 0,9% zemřelých byli předtím zdraví. A to jsou čísla vycházející z diagnostikovaných případů, reálný počet nakažených byl nepochybně několikrát vyšší, avšak ti ostatní neměli vůbec žádné příznaky a proto nešli k lékaři.

Na druhou stranu, je otázka nakolik můžeme čínským statistikám věřit, objevili se zprávy že vláda falšuje statistiky a uměle snižuje počet mrtvých a že umírali i mladí a jinak celkem zdraví lidé.

V Itálii je pak počet mrtvých vyšší než v Číně. Je otázka jak to bude u nás, ale podle toho že zatím nikdo neumřel a počet těžkých případů je zanedbatelný, u skoro všech nakažených v ČR má nemoc mírný průběh se dá očekávat že to co se děje v Itálii u nás nebude, spíše bude vážných a smrtelných případů ještě méně než v Číně, zřejmě proto že naše populace je promořená koronaviry, byť jiných druhů než tento a každý jsme se s nimi setkali nesčíslněkrát, proto si s nimi imunitní systém zdravých lidí dokáže poradit, avšak v Itálii nejsou respirační choroby tak časté, proto na koronaviry imunitní systém Italů není připraven.

To samé platilo i u velkých epidemií v minulosti, úmrtnost záleží na mnoha faktorech a v každé zemi byla jiná. Četl jsem, že španělská chřipka si v letech 1918-19 vyžádala v Německu několikrát více obětí než v Anglii a ve Francii, zřejmě proto že Němci byli více oslabeni podvýživou za první světové války. Totéž bylo i za morových epidemií ve středověku, za černého moru v letech 1348-49 zemřela v Itálii zhruba třetina obyvatel, v českých zemích zřejmě jen málo, i když z té doby nejsou přesné údaje ani se neví proč

V každém případě panika není na místě. Přikládám k tomu úvahu od jednoho amerického biologa na toto téma

Biolog Bruce Lipton o Corona víru – „Strach z víru je smrtelnejší jako vírus sám.
Svět je momentálně v zajetí strachu z koronaviru. Vyjasněme si nejprve jeden fakt. Pokud jste měli ve svém životě již někdy nachlazení nebo chřipku, tak jste pravděpodobně měli koronavirovou infekci. Ano: koronavirus způsobuje nachlazení.
Ale pozor, my jsme momentálně programováni k tomu, že tento specifický virus je „smrtelný“. Tento strach uzavřel koncerty, konference a většinu velkých akcí po celém světě. Strach vedl ke karanténě, uzavírání mezinárodní dopravy. Dokonce vedl k nedostatku toaletního papíru v Austrálii, kde znepokojení občané vykoupili tuto komoditu v očekávání, že budou s infekcí uzavřeni doma.
Nejprve se podívejme, jak smrtelná je tato verze viru. Ano, existují případy úmrtí následkem koronaviru a statistika napovídá, že 2% nakažených lidí umírá. Wow! Toto číslo je téměř o 1% vyšší úmrtí, než ta spojená s jakoukoliv konvenční chřipkou, kterou svět prochází. Co je zavádějící, je strach, že kdokoliv, kdo má tento virus na něj může zemřít. To jednoduše není pravda! Zdraví téměř všech obětí koronaviru již bylo narušené před tím, než se nakazili.
Například, ve zprávách jsme se dočetli o šesti úmrtích následkem viru ve státě Washington minulý týden. Všechny tyto případy tvořily starší lidé, jejichž zdraví již bylo podlomeno jiným onemocněním. Pravdou je, že nemocní lidé jsou na tuto nemoc náchylnější. Ale zdraví lidé se nemají čeho bát.
Jak jsem již uváděl ve své knize Biologie víry, stres je zodpovědný až za 90% nemocí, včetně srdečních onemocnění, rakoviny a diabetu. Když je člověk ve stresu, uvolňuje jeho systém stresové hormony (např. kortizol), vypne imunitní systém, aby šetřil energii pro útěk od stresové situace onoho příslovečného „šavlozubého tygra.“ Stresové hormony jsou v potlačení imunitního systému tak účinné, že jej lékaři podávají terapeuticky po transplantaci orgánů, aby zabránili imunitnímu systému v odmítnutí cizího orgánu.
Závěr je jasný: Strach z koronaviru je více smrtelný než virus sám!
Média (možná ve spolupráci s farmaceutickým průmyslem) poškozují lidské zdraví používáním strachu! Je to využívání negativního myšlení (Nocebo efektu) což je úplným opakem Placebo efektu, ke kterému dochází následkem pozitivního myšlení! Pokud budete věnovat svou pozornost svému zdraví, dobré výživě, cvičení, užívání potravinových doplňků a vitamínů a zejména vyhýbání se stresu (např. „strachu“ z viru) i když se virem nakazíte, velmi pravděpodobně skončíte s nachlazením anebo mírnou horečkou.
Pokud jste někdo, jehož imunitní systém již byl ohrožen, je prospěšné obklopit se milující rodinou a přáteli, přírodou a pozitivním myšlením, stejně jako dobrou stravou a vitamíny, které již berete pro své zdraví a pohodu. Základe je následovat svou intuici ohledně toho, co je pro vás nejlepší! Co chci říct je, že bez ohledu na to, kdo jste a v jakém zdravotním stavu jste, pokud se budete vyhýbat strachu a dobře se o sebe staráte, bude to pro vás pouze prospěšné.
Pamatujte prosím na pravdu kvantové fyziky, nejplatnější ze všech věd na planetě: Vaše vědomí vytváří vaše následující životní zkušenosti! Jste si vědomi nemoci… nebo zdraví? Přeji Vám všem zdraví, štěstí a harmonii.
S láskou a světlem,
Bruce H. Lipton, PhD.
P. S. Tento postoj potvrzuje i česká molekulární bioložka MUDr. Soňa Peková ze soukromé laboratoře Tilia. „Ta panika může nadělat víc kolaterálních škod, než onemocnění samotné.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.