Vážení přátelé, zmocňovací, tedy vlastně pandemický zákon nakonec prošel i přes snahu SPD, která dělala co mohla, ale 20 poslanců na dlouhodobé zablokování sněmovny bohužel nestačí, ANO pokrytecky hlasovalo proti, ale k obstrukcím se nepřipojilo, to znamená že zákon fakticky podpořili, jen za to nechtějí nést politickou zodpovědnost. Kdyby se připojili k obstrukcím SPD nikdy by zákon přijat nebyl, 92 poslanců by dokázalo blokovat jednání sněmovny celý měsíc. Ale co můžeme od ANO, čekat, vždyť oni tento zákon před rokem vymysleli. Jen se dnes snaží dělat hezcí před voliči, aby lidé volili Babiše prezidentem. Jediná skutečná opozice je SPD.
Pandemický zákon je skutečně obdoba Hitlerova zmocňovacího zákona (Ermächtigungsgesetz) z roku 1933, protože částečně přenáší zákonodárnou pravomoc z parlamentu na vládu. Sice jen dočasně (do listopadu) ale není problém jej kdykoliv prodloužit (Hitlerův zmocňovací zákon, kterým začala nacistická diktatura, byl schválen také jen dočasně, na 4. roky)

Ale stále je tu šance že bude zamítnut senátem. Proto pište emaily senátorům, volejte jim- ale slušně, žádné nadávky, případně za nimi choďte do jejich kanceláří a vysvětlujte jim, že zákon je špatný, že je nedemokratický, že znamená největší ohrožení svobody v naší republice od roku 1989, že je stejně zbytečný, protože pandemie je u konce a ostatní státy postupně rozvolňují opatření a požádejte je, aby hlasovali proti. Senát, který většina lidí neuznává a nechodí k senátním volbám má jedinečnou šanci ukázat veřejnosti že není zbytečný. Až bude Senát ve věci hlasovat, musíme udělat demonstraci před senátem.

Kontakty na senátory najdete zde: https://www.senat.cz/senatori/kancelare.php?lng=cz
hromadně můžete poslat všem senátorům email takto:
adamekm@senat.cz, aschenbrennerl@senat.cz, balatkam@senat.cz, @senat.cz, bazalaj@senat.cz, bekm@senat.cz, canovm@senat.cz, ciencialaj@senat.cz, czernint@senat.cz, cervicekm@senat.cz, cunekj@senat.cz, dernerovaa@senat.cz, doubravaj@senat.cz, drahosj@senat.cz, dusekj@senat.cz, faktorl@senat.cz, febero@senat.cz, fialat@senat.cz, fischerp@senat.cz, golant@senat.cz, grulichj@senat.cz, hanzah@senat.cz, hilserm@senat.cz, holasekj@senat.cz, holecekp@senat.cz, hornikj@senat.cz, horskam@senat.cz, hrabaz@senat.cz, hubackovaa@senat.cz, chalankovaj@senat.cz, chaloupekv@senat.cz, chalupskyj@senat.cz, chlupacl@senat.cz, chmelovar@senat.cz, jelinkovas@senat.cz, jirsat@senat.cz, kantorl@senat.cz, karnikp@senat.cz, karpisekp@senat.cz, klementj@senat.cz, kortysm@senat.cz, kosl@senat.cz, kostialr@senat.cz, krausr@senat.cz, kuncarp@senat.cz, laskav@senat.cz, linhartz@senat.cz, nemcovam@senat.cz, nwelatir@senat.cz, nytraz@senat.cz, oberfalzerj@senat.cz, orelp@senat.cz, ostadalm@senat.cz, paverah@senat.cz, pesatovah@senat.cz, plevnym@senat.cz, rabasp@senat.cz, ruzickaj@senat.cz, seitlovaj@senat.cz, smoljakd@senat.cz, sobotkaj@senat.cz, strnadj@senat.cz, sulovskyl@senat.cz, silarp@senat.cz, simetkao@senat.cz, sipovaa@senat.cz, stepanekp@senat.cz, teclj@senat.cz, tresli@senat.cz, tretinat@senat.cz, vaclavecl@senat.cz, vetrovskyj@senat.cz, vichap@senat.cz, vilimecv@senat.cz, vitkovaj@senat.cz, voseckyj@senat.cz, vystrcilm@senat.cz, zemanj@senat.cz, zitterbartk@senat.cz, zakovah@senat.cz, zaloudikj@senat.cz,

dole najdete jako vzor dopis, který jsem všem senátorům poslal, ale snažte se ho upravit podle svého, co Vás napadne.

Další šance je veto prezidenta republiky, vzhledem k jeho zdravotnímu a psychickému stavu bych však na něj nespoléhal.

Další šance je zrušení zákona Ústavním soudem na návrh SPD. Důvody tu nepochybně jsou protože zákon je protiústavní jak svým obsahem, kvůli rozporu s článkem 2 ústavy, podle kterého lze povinnosti ukládat občanům jen zákonem a zákon nemůže tuto pravomoc přenechat ministerstvu zdravotnictví, to by šlo jedině ústavním zákonem a dále způsobem jakým byl přijat. Stav legislativní nouze lze vyhlásit, když jsou zásadním způsobem ohrožena základní práva a svobody občanů nebo bezpečnost státu nebo kdy státu hrozí značné hospodářské škody. Nic z toho naplněno nebylo, proto byl zákon přijat protiprávním způsobem. Je tedy určitá šance, že ho Ústavní soud zruší.

Poslední šance je přestat konečně hrát jejich hru na falešnou pandemii a postavit se na odpor. Pokud vláda uvidí masový odpor občanů, stejně si nedovolí zákon aplikovat a do listopadu, kdy skončí jeho platnost, stejně nedojde k jeho použití.

DOPIS SENÁTORŮM
Vážení senátoři,
obracím se na Vás kvůli novele zákona č. 94/2021 Sb, tzv. pandemického zákona, kterou dne 2.2. 2022 schválila poslanecká sněmovna. Mám vážné obavy o svobodu a demokracii v České republice, neboť tento zákon je něco, co po roce 1989 nemá v naší zemi obdoby, jedná se de facto o zmocňovací zákon, podobný jako prosadil v Německu Adolf Hitler v roce 1933, neboť zákon částečně převádí zákonodárnou pravomoc z parlamentu na vládu a jednotlivá ministerstva. Sice jen dočasně, do listopadu tohoto roku, ale není problém jej kdykoliv prodloužit (Hitlerův zmocňovací zákon, kterým začala nacistická diktatura, byl schválen také jen dočasně, na 4. roky). Následky snad nebudou tak vážné, jako byl nacistický teror v Německu, avšak jedná se o velice nebezpečný precedens, který pokud vejde v platnost, může znamenat konec parlamentní demokracie v České republice. Jistě Vám nemusím vysvětlovat, jaký je rozdíl v legislativním procesu mezi zákony a podzákonnými právními normami, proto není možné, aby právní předpisy, které má podle ústavy schvalovat 281 poslanců a senátorů, najednou schvaloval jeden jediný ministr, a to v podstatě bez připomínkového řízení a bez toho, aby se k němu mohly vyjádřit opoziční strany.
Nebudu se vyjadřovat k samotnému obsahu pandemického zákona, jen bych chtěl podotknout, že takto závažný zásah do lidských práv by snad mohl být odůvodněný v případě, kdy by v České republice řádila opravdu vážná a smrtelná epidemie. Ale vlastně ani v takovém případě by to zřejmě nebylo nutné, protože pak by občané dodržovali protiepidemická opatření z vlastní vůle, jen z přirozené opatrnosti a pudu sebezáchovy. To, že vláda musí lidem toto nařizovat a vymáhat pod vysokými pokutami, svědčí o tom, že značná část občanů epidemii koronaviru za nebezpečnou nepovažuje. V demokratické zemi by politici rozhodně měli naslouchat hlasům občanů, pokud jim nenaslouchají, politický systém se stává postupně totalitním, a právě tento zákon obsahuje velmi nebezpečné rysy totalitarismu a v právním řádu České republiky nemá co dělat.
Pandemický zákon je protiústavní jak svým obsahem, kvůli rozporu s článkem 2 ústavy, podle kterého lze povinnosti ukládat občanům jen zákonem a zákon nemůže tuto pravomoc přenechat ministerstvu zdravotnictví, to by šlo jedině ústavním zákonem, a dále způsobem jakým byl přijat. Stav legislativní nouze lze vyhlásit, když jsou zásadním způsobem ohrožena základní práva a svobody občanů nebo bezpečnost státu nebo kdy státu hrozí značné hospodářské škody. Nic z toho naplněno nebylo, proto byl zákon přijat protiprávním způsobem.
Chtěl bych připomenout podle oficiální statistiky na stránce koronavirus.mzcr.cz, je potvrzených případů za posledních 14 dní na 100 000 obyvatel: 4 172 nakažených, to je na celou republiku asi 430.000 nakažených, ale v nemocnicích je jen 2 653 pacientů s koronavirem, tedy míra hospitalizací je jen něco přes 0,5%. Jedná se tedy o běžné sezónní respirační onemocnění. Žádné zahlcení nemocnic ani teoreticky nehrozí, i kdyby byla všechna protiepidemická opatření najednou úplně zrušena a i kdyby se teoreticky počet pozitivně testovaných najednou zvýšil na několikanásobek současného stavu.
Tedy koronavirus v poslední variantě tzv. omicron opravdu není tak nebezpečný, aby bylo nutné kvůli němu omezovat lidská práva, stejně jako porušovat ústavu a jednací řád poslanecké sněmovny.
Vážení senátoři, jistě dobře víte, že Senát jako instituce, se netěší příliš velké vážnosti obyvatel České republiky, což se projevuje i na velmi nízké volební účasti. Nyní poprvé za 25 let existence Senátu máte příležitost, ukázat že Senát není zbytečný a naopak že Senát brání svobodu a demokracii, čímž by vážnost vás senátorů i celého Senátu jako instituce mezi občany nepochybně výrazně stoupla. Proto si Vás dovoluji zdvořile požádat o hlasování proti novele pandemického zákona.
V Praze dne 3. 2. 2022 s pozdravem JUDr. Norbert Naxera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.