Nemám ve zvyku zveřejňovat podrobnosti a kauzách svých klientů, většinou by to nikoho stejně nezajímalo, ale pokud je však protistrana pražský primátor, pak to jistě veřejnost zajímat bude. Zdeněk Hřib ještě předtím, než se stal primátorem, se dopustil minimálně velmi nemorálního jednání, kdy koupil dům v Praze Kyjích od starého nemocného důchodce (má cukrovku a je po mrtvici), se kterým se domluvil že může v domě další rok a půl od jeho prodeje skladovat veškeré vybavení, což bylo kromě nábytku také různé nářadí, elektrospotřebiče a podobně a dále se domluvili, že mu mu poskytne součinnost při vyklízení domu, především že nafotí věci a podá inzeráty na internetové servery, aby bylo možné věci rozprodat, neboť bývalý majitel neuměl pracovat s počítači. Žádnou součinnost však neposkytl a bývalý majitel o věci v domě přišel. Je pravděpodobné že cenné věci si pan Hřib nechal a zbytek prostě vycházel na zahradu a ponechal zkáze, proto na zahradě vznikla skládka. Tak původního majitele, od kterého koupil dům velmi levně, ještě připravil o věci za stovky tisíc korun. Bývalý majitel na něj podal žalobu a nyní probíhá soud ve kterém ho zastupuje naše kancelář. Dům mezitím chátrá, opadává omítka a komín hrozí zřícením, přičemž v případě pádu na ulici by mohly cihly někoho zranit nebo i zabít. Prázdný dům se stal útočištěm bezdomovců.

Takto by se rozhodně významný politik chovat neměl. Zvláště překvapující je to u primátora Hřiba, který ve své funkci bojuje proti tomu, aby v Praze byly opuštěné a nevyužívané domy, přitom jeden takový dům sám vlastní. Neměl by tedy jít příkladem a začít u sebe?

JUDr. Norbert Naxera

Více informací a fotogalefii najdete v tomto článku na parlamentních listech

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIME-PRVNI-Primator-Hrib-pujde-kvuli-svemu-domu-v-Kyjich-k-soudu-Byvaly-majitel-ho-chce-nazpatek-Porusil-smlouvu-tvrdi-588310

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.