Před několika dny jsem četl článek o nebezpečném sibiřském kůrovci, kterého Putin nařídil rozhazovat z letadel nad naše lesy, aby je zničil. (více na www.seznamzpravy.cz/…ske-lesy-uz-ve-velkem-nici-i-kurovec-z-ruska-je-odolny-a-tezko-se-hleda-70065 ) Tedy takto konkrétně to v článku nepsali, ale podvědomé vyznění je jasné. Řekl jsem si, že lživá protiruská propaganda české televize a dalších mainstreamových médií už dosáhla úrovně Rudého práva z padesátých let, kdy naši úrodu brambor ničil Americký brouk- Mandelinka bramborová.

Já nezpochybňuji, že kůrovec je nebezpečný, stejně jako v minulosti, kdy se nepoužívaly chemické postřiky proti škůdcům, byla nebezpečná Mandelinka bramborová, ale v reportáži by mělo zaznít, že za rozšíření kůrovce mají plnou odpovědnost ekologičtí aktivisté ze strany Zelených a jim podobní, kteří brání těžbě napadených stromů a žádný Putin. To tam jaksi chybí, protože mainstreamové média tyto ekologisty podporují.

Dnes, kdy je výročí letu prvního kosmonauta Jurije Gagarina do vesmíru, k čemuž došlo 12. Května 1961 jsem však narazil na článek z roku 2011, který komunistickou propagandu z 50. let zdaleka překonává, a to že Gagarin neletěl do vesmíru. Neobjevilo se to na stránkách Forum24 ani na stránkách evropských hodnot, kde by se to ještě dalo čekat, ale na stránkách zdánlivě seriozního magazínu Reflex. Podívejte se sami: https://www.reflex.cz/clanek/dokument/41350/kosmonaut-gagarin-je-povest-prvnim-clovekem-ve-vesmiru-byl-american-shepard.html?fbclid=IwAR3uxifKbGk-e0D52gfFV5xK2hANZYHl0R37FpEH6uWxjUE0exJ_m3fU5cE

Článek není podložen žádnými důkazy, pouze domněnkami a spekulacemi, že takto jak to bylo oficiálně popsáno, nemohl let proběhnout, kosmonaut by to nemohl přežít apod. Žádný dokument, žádná dosud nezveřejněná fotografie nebo videozáznam, rozhovor s přímým účastníkem, vyjádření experta z oboru, prostě nic. To autoři konspiračních teorií, kteří tvrdí že Američané nikdy nebyli na Měsíci, alespoň nějaké důkazy předložili, sice důkazy slabé, mě osobně nepřesvědčily a věřím, že Armstrong a další na Měsíci přistáli, a NASA dokázala tyto jejich námitky jakž takž vyvrátit, ale ti co to popírají, alespoň něco předložili, takže určitá pochybnost tu zůstává. Reflex nepředložil proti letu Gagarina absolutně žádný důkaz. Propaganda přece žádné důkazy nepotřebuje a kdo by chtěl vidět důkazy, je ruský špion.

V článku dále nevysvětlují, proč USA a další západní země let Gagarina do vesmíru nepopíraly. Dále není vysvětleno, jestli byl podvod také let více než stovky dalších sovětských kosmonautů, jestli opravdu všichni byli herci najatí KGB, a stejně tak i desítky cizinců včetně Vladimíra Remka kteří letěli do vesmíru v sovětských raketách. Není vysvětleno, jestli orbitální stanice Saljut a Mir byly bez posádky a dnes jestli je bez posádky mezinárodní vesmírná stanice, když tam už od roku 2011, kdy skončily lety amerických raketoplánů, létají pouze Rusové. Tohle přece konzumenty mainstreamu s mozky vymytými propagandou nezajímá, ti si odvykli samostatně myslet.

Nepřesný je i název článku. Pokud by Jurij Gagarin hypoteticky do vesmíru neletěl, byl by první German Titov, který odstartoval 6. srpna 1961. Protože podle Reflexu byla zřejmě celá sovětská kosmonautika podvod, první by v takovém případě byl americký kosmonaut John Gleen, který letěl do vesmíru 20. února 1962, tedy necelý rok po Gagarinovi. V článku zmiňovaný „první člověk ve vesmíru“ Alan Shepard uletěl 5. kvěna 1961 v raketě jen několik set kilometrů, vůbec se nedostal na oběžnou dráhu, byl tedy první Američan, který letěl v raketě, ale nebyl kosmonaut, tím se stal až o deset let později, když letěl na Měsíc jako velitel rakety Apolo 14. Ale rozlišovat to co je let po balistické dráze na oběžné dráze kolem Země, to už by pro české novináře bylo příliš složité.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.