https://www.fondik.cz/zajimavosti-ze-sveta-financi/srovnani-platu-cr-vs-cina-platy-na-vychode-asie-se-vyrazne-lisi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce

Zde je vidět jak hluboko klesla Česká republika za 30 let drancování národního hospodářství. Ještě nedávno se říkalo, že Číňan si může dovolit jen misku rýže denně. Před padesáti lety si Číňané nemohli dovolit ani tu misku rýže, velká část populace hladověla. Čína se však rychle rozvíjí protože v čele státu stojí vlastenci a zkorumpované politiky čeká trest smrti nebo alespoň dlouholeté vězení a konfiskace majetku. V Číně by takový Zdeněk Bakala skončil před popravčí četou a ministři, kteří privatizaci OKD schválili také. Zatímco v České republice mohou politici krás beztrestně a když upozorníte na to, že zločinecká banda ve vedení Kraje rozkradla miliardy z eurodotací, tak zavřou Vás, jak ukazuje jedna kauza, kterou brzy zveřejním. Důsledkem je že ČR klesá na úroveň rozvojové země. Výsledkem 30 let drancování je že průměrné měsíční mzdy jsou v mnoha oborech nižší než v Číně, i když je pravda že v Číně je delší pracovní doba, tak hodinová mzda bude stále o něco nižší.

V článku je uvedeno: Na rozdíl od České republiky jsou v Číně vysoce nad průměrem učitelské platy. Učitel si tady vydělá asi 46 000 korun a u nás 34 000 korun. Čínští policisté si přijdou na přibližně 40 000 korun měsíčně a elektrotechnici i na 41 000 korun. Zdravotní sestra si v Číně vydělá v průměru 30.000 korun, kadeřnice 22.000.

Hlavně že si žijeme nejlépe v historii, jak nám politici neustále tvrdí. Tak si říkám, kdyby se v SSSR po smrti Brežněva dostal k moci místo dvou úplně senilních starců a poté Gorbačova nějaký schopný reformátor jako byl Teng-siao-Pching, kde jsme dnes mohli být. Východní blok by se nemusel rozpadnout a místo toho, pokud by komunisté začali řídit ekonomiku stejně dobře jako ti čínští, jsme v životní úrovni dávno mohli překonat Západ. Místo toho se však v Moskvě dostali k moci zločinci z partajních sekretariátů a KGB, kterým nestačilo mít služební Volhu nebo ZIL a daču za Moskvou, ale chtěli soukromé letadlo a vilu na francouzské riviéře. To v socialistickém systému nebylo možné, tak museli systém nechat padnout a zemi rozkrást. A přesně totéž se po vzoru SSSR stalo ve všech socialistických zemích včetně Československa. Důsledkem je že pár lidí má miliardy a zbytek má platy stejné nebo nižší než v Číně, kde ještě před pár desetiletími byly občas hladomory a Číňané léta šetřili na to, aby si mohli koupit obyčejné jízdní kolo. Během jediné generace nás však dohnali a předehnali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.