Vážení přátelé,

rozhodli jsme se udělat petici za krajské referendum proti budování sítí 5G v Plzeňském kraji, pokud jste z Plzeňského kraje, prosím vytiskněte ji a sežeňte pár podpisu a pošlete mi na adresu uvedenou v petičním archu. Pokud jste z jiného kraje, můžete vytvořit vlastní petiční výbor, to znamená minimálně tři občané České republiky nad 18 let s trvalým bydlištěm ve stejném kraji a petici upravit tak, aby se týkala vašeho kraje.

Tyto petice za krajské referendum se zásadně liší od běžných petic, protože u obyčejné petice mají politici povinnost jí přijmout, ale nikoliv se jí zabývat nebo dokonce ji vyřešit, naproti tomu petice za krajské nebo místní referendum je závazná, pokud ji podepíše šest procent dospělých obyvatel kraje, pak krajský úřad má povinnost vypsat referendum, které je závazné a musí se jim řídit. Tato tato petice musí být podepsána v papírové podobě, nelze podepisovat online a mohou jí podepsat pouze občané kraje a každý maximálně jednou, zatím tuto petici rozjíždíme ve dvou krajích, v Plzeňském kraji, kde to organizuji já, spolu s dalšími kandidáty SPD do krajských voleb a v Karlovarském kraji, kde to organizuje poslankyně SPD Karla Maříkova. Nejde o akci SPD, v jiných krajích mohou tyto petice pořádat i jiné strany či občanské iniciativy.

Síť 5G je velice nebezpečná pro lidské zdraví i pro přírodu. Už dnes ve městech, kde jí spustili, což je Plzeň, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Bílina, Jeseník a nově i centrum Prahy a Kolín, se objevují lidé, kteří z toho mají zdravotní problémy, totéž je hlášeno z ciziny, kde je už síť zavedena a to je jen začátek, až bude síť fungovat několik let, je velké riziko, že se výrazně zvýší množství rakovin a dalších nemocí, protože dlouhodobé vystavení záření 5G síť je mnohem nebezpečnější než vystavení krátkodobé. Stejně tak je problém i pro přírodu neboť v cizině, kde to již bylo zavedeno, masově hynou ptáci a včely.

Přitom pro občany není 5G žádná velká výhoda, vysokou přenosovou rychlost, tedy to že si film na mobil stáhnete do minuty málokdo využije, zvláště když mobilní data jsou u nás tak drahá, skutečným významem sítě 5G je sledování lidí, aby policie a tajné služby mohly využívat průmyslové kamery s rozpoznáváním obličejů, do toho 5G řízené drony, autonomní vozidla bez řidiče, a další podobné zařízení (tzv. internet věcí), které jsou využitelné v podstatě jen pro státní orgány a pro korporace nikoliv pro obyčejné lidi. Pro lidi z toho plynou jedině zdravotní rizika.

Teď máme poslední šanci 5G zastavit, příští rok, až bude 5G fungovat po celé republice, už bude pozdě. proto bych Vás chtěl požádat berte tuto věc vážně a šiřte informace mezi své okolí. Právě tato petice je podle mého názoru nejúčinnějším nástrojem co proti tomu můžeme dělat další informace najdete na stránkách

https://stop5g.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.